3D-друк: технології, ціни, точність і як обрати — гід від практиків
Пояснюємо 3D-друк так, як бачимо його щодня у власному цеху: шість технологій із реальними допусками й швидкостями, ціни від 8 грн/г та чіткі критерії вибору під вашу задачу.
Що таке 3D-друк і як він працює
3D-друк, або адитивне виробництво, — це виготовлення фізичної деталі з цифрової 3D-моделі шляхом пошарового нарощування матеріалу: термопластику, фотополімерної смоли, полімерного порошку, ливарного воску чи металу. Ключове слово — «нарощування». Фрезер або токарний ЧПУ відрізає зайве від заготовки, а 3D-принтер будує деталь з нуля, шар за шаром, і тому за складність геометрії не платить нічого: внутрішні канали, піднутрення, ґратчасті структури й деталі, які неможливо виточити в принципі, друкуються так само легко, як простий кубик. Саме тому адитивні технології виграють скрізь, де геометрія складна, а тираж малий.
Технології вже понад сорок років: у 1984-му з’явилася стереолітографія, у 1987-му Чак Халл (3D Systems) випустив перший комерційний SLA-принтер, а після закінчення ключових патентів близько 2009 року FDM-друк став масовим. Ми в 3DPrint.ua працюємо з адитивним виробництвом із 2015 року й виконали понад 12 000 замовлень, тож далі — не переказ Вікіпедії, а щоденна практика.
Будь-яке замовлення проходить п’ять етапів цифрового процесу:
- CAD-модель. Механічні деталі проєктують у параметричних CAD (Fusion 360, SolidWorks), органічні форми — у Blender або отримують 3D-скануванням. Модель має бути герметичною (manifold), з коректними товщинами стінок і зазорами під посадки.
- Експорт у STL. Модель конвертують у трикутну сітку (STL — термін походить від stereolithography — або 3MF). Занадто груба сітка дає щілини, які блокують друк; занадто щільна — трикутники, що перекриваються. Помилки сітки лагодяться в Meshmixer чи Netfabb.
- Слайсинг. Слайсер (PreForm, Cura) ріже модель на шари й генерує команди для принтера. Тут задають орієнтацію, підтримки та висоту шару — три параметри, які найбільше впливають на міцність, точність і ціну.
- Друк. Принтер будує деталь пошарово, здебільшого без нагляду оператора. Час — від десятків хвилин до діб залежно від розміру, складності та налаштувань якості.
- Постобробка. Зняття підтримок; для смол — промивання в ізопропіловому спирті та UV-досвітка; далі за потреби піскоструминна обробка, галтування, шліфування, фарбування.
Зв’язка «цифрова модель → готова деталь за одну автоматизовану операцію» — головна перевага перед субтрактивними методами: змінили CAD увечері — вранці тримаєте нову ітерацію в руках, без оснастки, переналагодження і мінімальних партій.
5 технологій 3D-друку
FDM — Fused Deposition Modeling

Найпоширеніша і найдоступніша технологія. Філамент (PLA, ABS, PETG, нейлон, PEEK) розплавляється у нагрітому соплі і пошарово видавлюється на платформу.
- Точність: 100-300 мкм
- Швидкість: 30-200 мм/с
- Принтери: Bambu Lab, Creality, Ultimaker, Raise3D, CreatBot
- Для чого: прототипи, побутові вироби, функціональні деталі, освіта
SLA — Stereolithography

Рідкий фотополімер затверджується ультрафіолетовим лазером (Formlabs LFS) або проектором (LCD/MSLA — Anycubic, Elegoo).
- Точність: 25-50 мкм
- Швидкість: до 100 мм/год
- Принтери: Formlabs Form 4 / 4B / 4BL / 4L, Anycubic, Elegoo, Uniz
- Для чого: стоматологія, ювелірні майстер-моделі, інженерні прототипи з гладкою поверхнею
→ Formlabs vs Anycubic: різниця класів
SLS — Selective Laser Sintering

Лазер вибірково спікає нейлоновий порошок шар за шаром. Не потребує підтримок — деталі підтримуються самим порошком.
- Точність: 100-150 мкм
- Швидкість: 6-20 мм/год вертикальна (по об’єму — найпродуктивніша технологія)
- Принтери: Formlabs Fuse 1+ 30W
- Для чого: серійне виробництво нейлонових деталей, складна геометрія без підтримок
→ Підготовка приміщення для Fuse X1 (SLS)
→ Точність SLS-друку Fuse: реальні допуски
→ SLS-порошок: зберігання та утилізація
MJP — MultiJet Printing

Струменевий друк справжнім воском через сотні друкуючих головок. Призначений для ливарного виробництва.
- Точність: 16-32 мкм
- Швидкість: 4-12 кг готових моделей/міс
- Принтери: Flashforge WJ530, WJ51C, WaxJet 400, 3D Systems ProJet 2500W
- Для чого: ювелірне K-Gold литво, серійне виробництво восковок, стоматологічне литво

MJF — Multi Jet Fusion (HP)
Гібрид SLS і MJP від HP. Спочатку розпиляється fusing agent, потім інфрачервоне світло спікає нейлон. Швидше за SLS, виробничі деталі промислової якості.
- Точність: 80 мкм
- Швидкість: у 2-3 рази швидше за SLS
- Принтери: HP Jet Fusion серія (через 3DPrint.ua послугами)
- Для чого: серійне виробництво функціональних нейлонових деталей
Порівняння технологій 3D-друку
Стандарт ISO/ASTM 52900 виділяє сім категорій адитивних процесів, але на практиці замовникові важливі шість технологій — їх і порівнюємо. Чотири з них стоять у нашому цеху (FDM, SLA, SLS, восковий MJP), тож цифри нижче звірені з реальним виробництвом, а не з буклетами.
| Технологія | Як працює | Матеріали | Сильні сторони | Обмеження | Типові застосування |
|---|---|---|---|---|---|
| FDM | Розплавлений термопластиковий пруток видавлюється через сопло й укладається шарами | PLA, PETG, ABS, TPU, нейлон, композити | Найдешевші обладнання й матеріали, швидко для простих деталей | Видимі шари, анізотропність, найнижча точність (±0,5%) | Концепт-моделі, прототипи, виробнича оснастка |
| SLA | Джерело світла (лазер, DLP або LED) пошарово засвічує рідку фотополімерну смолу | 40+ смол: стандартні, інженерні, ливарні, біосумісні | Найвища деталізація, гладенька поверхня, ізотропність, герметичність | Частина смол чутлива до UV, потрібні промивання й досвітка | Точні прототипи, майстер-моделі, стоматологія |
| SLS | Лазер спікає частинки полімерного порошку; незапечений порошок сам підтримує деталь | Нейлон PA12, PA11, наповнені композити, TPU, PP | Міцні функціональні деталі без підтримок, найкраща собівартість на партіях | Зерниста поверхня, найвужчий вибір матеріалів, дороге обладнання | Функціональні деталі, малі серії, кінцеві вироби |
| MJP (віск) | Струменеві сопла наносять краплі воску, матеріал миттєво твердне | Ливарний віск | Ідеально гладкі виплавлювані моделі для точного лиття | Вузька спеціалізація, ціна рахується під кожну модель | Ювелірне та стоматологічне литво за виплавлюваними моделями |
| MJF | Струменева головка наносить агент спікання на нейлоновий порошок, нагрівач сплавляє шар | Нейлон PA12 | Стабільніша механіка та швидші цикли, ніж у SLS | Лише промислове обладнання, доступ здебільшого через сервіси | Серії від 100+ деталей |
| Метал (DMLS/SLM) | Лазер спікає або сплавляє металевий порошок | Сталі, титан, алюміній, суперсплави | Монолітні деталі замість збірок, внутрішні канали, щільність литого металу | Найдорожча технологія, потрібні термообробка й мехобробка баз | Аерокосмос, медицина, прес-форми з конформним охолодженням |
Точність, допуски і якість поверхні
Три терміни, які постійно плутають у ТЗ. Точність (accuracy) — наскільки розміри надрукованої деталі збігаються з CAD-моделлю: влучання в «яблучко». Повторюваність (precision) — наскільки стабільний результат від друку до друку: купчастість пострілів, навіть якщо вони не в центрі. Допуск (tolerance) — діапазон відхилень, прийнятний для вашої задачі, і задаєте його ви, а не принтер. Важливий принцип економіки виробництва: що жорсткіший допуск, то дорожчі виготовлення і контроль якості — тому не вимагайте ±0,05 мм там, де посадка працює і з ±0,3 мм.
Типові розмірні допуски за технологіями (за даними Formlabs):
- SLA/DLP (смола): ±0,15% для елементів 1–30 мм (нижня межа ±0,02 мм); ±0,2% для 31–80 мм; ±0,3% для 81–150 мм. У тесті стоматологічної моделі на Form 4 понад 99% поверхні лягло в межах 100 мкм від CAD.
- SLS/MJF (порошок): ±0,5% або ±0,3 мм — що більше. Для Fuse-серії по XY це ±0,5% або 0,3 мм, по Z — ±1% або 0,6 мм, тобто на рівні стандартної ЧПУ-обробки з її ±0,3 мм.
- FDM: ±0,5% з нижньою межею ±0,5 мм — найнижча точність із трьох.
Застереження, яке заощадить вам гроші: XY-роздільність і висота шару в характеристиках принтера нічого не кажуть про точність готової деталі. Шар 25 мкм на розкаліброваній машині дасть гіршу деталь, ніж шар 100 мкм на налагодженій.
Що впливає на точність на практиці: усадка смоли при UV-досвітці (PreForm компенсує її автоматично ще на етапі слайсингу); жорсткість матеріалу — еластичні смоли «гуляють» у ширшому діапазоні, ніж жорсткі; жолоблення FDM-деталей — ABS деформується сильніше за PLA, бо дає більшу усадку при охолодженні; підтримки — у смоляному друці вони часто необхідні саме для розмірної точності великих тонких стінок; і вся екосистема разом — софт, калібрування, якість матеріалу, постобробка. Якщо окремій поверхні потрібен допуск жорсткіший за 0,025 мм — її раціонально дообробити на верстаті після друку.
Якість поверхні: FDM — видимі лінії шарів, для презентаційного вигляду потрібне тривале шліфування; SLA — найкраща, гладенька матова поверхня, візуально майже як лиття під тиском; SLS — легка рівномірна зернистість по всій деталі, яку хімічне згладжування доводить до глянцю рівня SLA.
Матеріали для 3D-друку
Матеріал визначає і властивості деталі, і технологію, і ціну — тому підбір ми завжди починаємо з питання «що деталь має витримати», а не «на чому друкувати».
Термопластики для FDM. PLA — найпростіший у друці, жорсткий, майже не деформується; вибір за замовчуванням для прототипів і макетів. PETG — в’язкіший і хімічно стійкіший, добре тримає удар. ABS — термостійкий, але через сильну усадку при охолодженні схильний до деформацій, друкується в закритій камері. TPU — гнучкий еластомер для демпферів, прокладок, чохлів. Нейлон — зносостійкі шестерні та втулки. Існують також PEEK і композити з вуглеволокном. Ціна філаменту — $50–150/кг за стандартні матеріали, $100–200/кг за інженерні; філамент не має терміну придатності в розумних межах.
Фотополімерні смоли для SLA. Тут найширший асортимент серед усіх технологій — лише у Formlabs понад 40 фірмових смол: стандартні для прототипів (від $79/л); інженерні — ABS-подібні, PP-подібні, гнучкі, термостійкі, жорсткі зі склонаповненням; вогнестійкі та ESD-безпечні; чистий силікон і кераміка. Окремі класи: біосумісні стоматологічні й медичні смоли ($200–500/л) — для хірургічних шаблонів, кап, елайнерних моделей; і ливарні (castable) — вигоряють без залишку для дрібного точного лиття. Типова ціна стандартних та інженерних смол — $100–200/л.
Порошки для SLS. Основа — нейлон PA12 (~$100/кг): міцний, стабільний, хімічно стійкий конструкційний пластик. Є також PA11 (пластичніший), скло- та вуглецевонаповнені композити, поліпропілен і TPU для гнучких деталей. Важлива економіка: незапечений порошок повертається в наступний друк, а підтримок немає — тож ефективна вартість матеріалу нижча, ніж здається за прайсом.
Ливарний віск для MJP. Спеціалізований матеріал для лиття за виплавлюваними моделями: воскова модель випалюється з форми, залишаючи чисту порожнину під метал. Стандарт у ювелірному виробництві та стоматологічному литві.
Метали — коротко. DMLS/SLM працюють зі сталями, титаном, алюмінієм і навіть жароміцними суперсплавами; щільність деталей відповідає традиційній металургії. В Україні це переважно аутсорсне промислове обладнання — для більшості задач ми спершу перевіряємо, чи не закриє задачу нейлон PA12 із SLS: часто закриває, у рази дешевше.
Скільки коштує 3D-друк
Ціну друку формують чотири фактори. Перший — об’єм і маса деталі: матеріал — основна змінна витрата. Другий — заповнення (infill): FDM-деталь із 20% заповнення важить у рази менше суцільної, і платите ви саме за фактичні грами. Третій — технологія: грам SLA-смоли дорожчий за грам PLA, а SLS не потребує підтримок — не платите за матеріал, який підете зрізати. Четвертий — постобробка: шліфування, фарбування, згладжування додаються окремо.
Наші ціни на друк як послугу:
| Технологія та матеріал | Ціна | Мін. замовлення | Термін |
|---|---|---|---|
| FDM — PLA | від 8 грн/г | 300 грн | від 24 год (експрес 6–12 год) |
| FDM — PETG | від 12 грн/г | 300 грн | від 24 год |
| FDM — Нейлон | від 25 грн/г | 300 грн | від 24 год |
| SLA — Стандартні смоли | від 15 грн/г | 500 грн | від 24 год (експрес 6–12 год) |
| SLA — Біосумісні та ливарні смоли | від 30 грн/г | 500 грн | від 24 год |
| SLS — Нейлон PA12 | від 23 грн/г з ПДВ | без мінімуму | партії 3–5 днів |
| MJP — Ливарний віск | індивідуальний прорахунок | без мінімуму | за домовленістю |
Ціна за грам чи ціна за деталь? Грам — чесна й прозора одиниця розрахунку, але порівнювати технології «по граму» — помилка. Та сама деталь на FDM із 20% заповнення може важити 30 г, а на SLA — 80 г суцільної смоли; дешевший грам не завжди означає дешевшу деталь. Плюс мінімальне замовлення: три дрібнички по 5 г підуть за мінімалкою, а не за грамами. Тому єдина коректна відповідь на «скільки коштує?» — прорахунок конкретної моделі.
Для цього ми зробили онлайн-калькулятор: завантажуєте STL, бачите живе 3D-прев’ю моделі й одразу отримуєте оцінку вартості за об’ємом — без листування і очікування менеджера. Для нестандартних задач (віск, партії, постобробка) рахуємо вручну.
Як обрати технологію під задачу
За 12 000+ замовлень ми звели вибір технології до кількох типових сценаріїв. Знайдіть свій:
- Прототип потрібен завтра, важлива форма, а не поверхня → FDM. Найдешевший грам, друк від 24 годин, експрес за 6–12. Ідеально для перевірки габаритів, ергономіки, збирання.
- Точна дрібна деталь, майстер-модель, корпус із гладкою поверхнею → SLA. Допуск від ±0,02 мм, стінки від 0,2 мм, поверхня рівня лиття під тиском. Сюди ж — стоматологія та все, що потребує біосумісних чи ливарних смол.
- Функціональна деталь або партія: защіпки, шарніри, корпуси «в роботу» → SLS. Нейлон PA12 із механікою, близькою до литої, без слідів підтримок, з найкращою ціною за деталь на партії — деталі пакуються по всій камері.
- Ювелірне литво → MJP-віск. Виплавлювані моделі одразу під формомасу — без ручної вощанки й компромісів у деталізації ажуру.
- Серія від 100+ однакових деталей → MJF або литво під тиском. Тут чесно скажемо: десь після сотні штук адитивні технології починають програвати литтю за собівартістю — порахуємо обидва варіанти й покажемо точку беззбитковості.
І головний висновок із практики великих виробництв (Brose і Labconco використовують усі три полімерні технології одночасно, Hyphen друкує дизайн на FDM, а продукцію на SLA/SLS): технології не конкурують, а доповнюють одна одну. Нормальний робочий цикл — ітерації на FDM, презентаційна модель на SLA, робоча партія на SLS.
| Задача | Рекомендована технологія |
|---|---|
| Швидкі прототипи з пластику | FDM (Bambu Lab, Creality) |
| Деталі з гладкою поверхнею | SLA (Formlabs Form 4) |
| Стоматологія, медицина | SLA з BioMed (Form 4B) |
| Серійні нейлонові деталі | SLS (Fuse 1+ 30W) |
| Ювелірні майстер-моделі | SLA Castable Wax або MJP |
| Серійне ювелірне виробництво | MJP (Flashforge WJ530) |
| Великий формат (до 35 см) | Form 4L або Form 3L |
Де застосовують 3D-друк
Адитивні технології давно вийшли за межі прототипування — хоча воно досі лідирує: за даними Fortune Business Insights, понад 68% компаній, що користуються 3D-друком, застосовують його саме для прототипів. Ось де технологія працює щодня:
- Медицина та стоматологія. Анатомічні моделі для планування операцій, хірургічні шаблони, коронки й мостоподібні конструкції, моделі для елайнерів, індивідуальні протези та ортези, корпуси слухових апаратів за скануванням вуха. Біосумісні смоли зробили SLA галузевим стандартом стоматологічних лабораторій.
- Ювелірна справа. Виплавлювані воскові моделі для лиття, майстер-моделі, приміряльні зразки. Складний ажур, який вручну різати тижні, друкується за ніч.
- Автопром. Швидке прототипування, зниження маси, запчастини й оснастка. За даними Fortune Business Insights, автомобільна галузь — найбільший кінцевий споживач 3D-друку у 2024 році.
- Аерокосмос. Легкі геометрично складні монолітні деталі — класичний приклад TWI: блиски (моноколеса турбін), де консолідація деталей і внутрішні канали дають виграш, недосяжний для механообробки.
- Споживчі вироби й виробнича оснастка. Кондуктори, фіксатори, захвати, вставки для прес-форм, корпуси дрібносерійної електроніки, реквізит і кастомні аксесуари.
- Освіта та R&D. Від шкільних гуртків до університетських лабораторій — FDM зробив ціну входу символічною, і саме звідси ми отримуємо чимало замовлень на прототипування стартап-проєктів.
Ринок це підтверджує цифрами: за Wohlers Report 2026, світовий ринок адитивного виробництва у 2025 році сягнув $24,2 млрд із приростом 10,9% за рік, причому головним драйвером стали саме послуги друку. Fortune Business Insights прогнозує зростання ринку до $136,76 млрд до 2034 року із середньорічним темпом 21,6%. Іншими словами: це вже не «технологія майбутнього», а інфраструктура, що росте двозначними темпами.
3D-друк, ЧПУ чи лиття?
Чесна відповідь бюро, яке заробляє на друку: 3D-друк виграє не завжди. Ось карта, якою користуємось самі, коли радимо клієнтам технологію.
3D-друк виграє, коли тираж малий, а геометрія складна. Protolabs називає золоту зону адитивки 1–50 деталей; TWI проводить межу приблизно на 100 штуках — далі ЧПУ й лиття починають вигравати за собівартістю. У своїй зоні друк нищівно ефективний: за оцінкою Formlabs, для відповідних деталей він буває до 95% дешевшим за механообробку, лиття чи аутсорс — бо немає оснастки, переналагоджень і мінімальних партій. Плюс унікальна геометрія: внутрішні канали, піднутрення, ґратки — те, що фрезер не дістане фізично.
ЧПУ виграє, коли потрібні жорсткі допуски й сертифіковані матеріали. Стандартна механообробка тримає ≈±0,127 мм (±0,005 дюйма), тонка — ще жорсткіше; смоляний і порошковий друк розташовані між стандартною і тонкою механообробкою, а FDM до них не дотягує. Якщо окрема поверхня вимагає точності понад 0,025 мм — її в будь-якому разі доведеться обробляти субтрактивно. Метали з паспортизованими властивостями, великі суцільні деталі, дзеркальні поверхні — теж територія верстата. Робочий гібрид, який ми рекомендуємо регулярно: надрукувати складну заготовку і дообробити на ЧПУ лише критичні посадкові поверхні.
Лиття виграє на тиражах. Прес-форма коштує дорого, але з кожною сотнею деталей її вартість розмазується, і ціна за штуку падає до рівня, недосяжного для будь-якого принтера. Якщо ваш горизонт — тисячі однакових деталей, друкувати їх серійно нераціонально; раціонально надрукувати прототипи, довести конструкцію за 3–4 ітерації і йти у форму вже без ризику дорогої переробки оснастки. А для лиття металів адитивка — не конкурент, а постачальник: воскові й ливарні моделі з принтера заходять просто в класичний ливарний процес.
Резюме: одиниці й десятки складних деталей — друк; жорсткі допуски й метал із сертифікатом — ЧПУ; тисячі однакових — лиття. На межах — гібриди, і саме там ми найчастіше економимо клієнтам найбільше.
З чого почати
Є два шляхи в 3D-друк, і ми закриваємо обидва.
Шлях 1: замовити друк як послугу. Це правильний старт для 95% задач — ви отримуєте деталь, не інвестуючи в обладнання, матеріали та навчання. У нашому цеху працюють Formlabs Fuse 1+ 30W (SLS, нейлон PA12), Form 4 і Form 3+ (SLA), парк FDM-принтерів, ProJet MJP 2500W Plus для ювелірного воску та 3D-сканери Creality RaptorX і RangeVision Pro — тобто чотири ключові технології (FDM, SLA, SLS і восковий MJP) доступні в одному місці, з одним відповідальним за результат; друк MJF і металами виконуємо за запитом через перевірених партнерів. Стандартний термін FDM/SLA — від 24 годин, експрес — 6–12 годин; SLS-партії — 3–5 днів. Якщо ви в столиці — 3D-друк у Києві із самовивозом того ж дня.
Шлях 2: купити власний принтер. Має сенс, коли друк стає регулярним: щоденні ітерації, власна лабораторія, серійна оснастка. У каталозі ми зібрали перевірені машини від настільних FDM до промислових SLS — і супроводжуємо їх сервісом, а не лишаємо сам на сам з коробкою. Як офіційний дистриб’ютор Formlabs в Україні ми постачаємо Form 4 і Fuse-екосистему з гарантією, оригінальними матеріалами та навчанням — і чесно скажемо, коли вам вигідніше не купувати принтер, а возити замовлення нам: ми самі щодня рахуємо цю економіку на власному парку.
Не знаєте, з якої технології почати? Завантажте модель у калькулятор — за хвилину побачите ціну, а якщо модель «сира», наші інженери підкажуть, що виправити перед друком. Перша деталь зазвичай відповідає на більше запитань, ніж будь-яка стаття — включно з цією.
Часті запитання про 3D-друк
Що таке 3D-друк простими словами?
3D-друк — це виготовлення фізичної деталі з цифрової 3D-моделі шляхом пошарового нарощування матеріалу: пластику, смоли, порошку, воску або металу. На відміну від фрезерування, де зайве відрізають від заготовки, принтер будує деталь з нуля, тому складна геометрія не збільшує вартість. Процес: CAD-модель, експорт у STL, слайсинг на шари, друк і постобробка.
Скільки коштує 3D-друк в Україні?
У 3DPrint.ua друк FDM коштує від 8 грн/г (PLA) при мінімальному замовленні 300 грн, SLA — від 15 грн/г за стандартні смоли (мінімум 500 грн), SLS-нейлон PA12 — від 23 грн/г з ПДВ. Підсумкова ціна залежить від об’єму деталі, заповнення, технології та постобробки. Найшвидший спосіб дізнатися точну вартість — завантажити STL-модель в онлайн-калькулятор на 3dprint.ua.
Яку технологію 3D-друку обрати?
Швидкий і дешевий прототип — FDM; точна дрібна деталь, майстер-модель або гладкий корпус — SLA; міцна функціональна деталь чи партія без слідів підтримок — SLS з нейлону PA12; ювелірне литво — восковий MJP. Для серій від 100+ штук варто порівняти MJF і класичне лиття: після сотні деталей лиття зазвичай дешевше. Якщо сумніваєтесь — надішліть модель, порадимо під конкретну задачу.
Яка точність 3D-друку?
Найточніший — SLA: ±0,15% для елементів 1–30 мм з нижньою межею ±0,02 мм. Порошкові SLS і MJF тримають ±0,5% або ±0,3 мм — на рівні стандартної ЧПУ-обробки. FDM — найменш точний: ±0,5% з нижньою межею ±0,5 мм. Якщо окремій поверхні потрібен допуск жорсткіший за 0,025 мм, її дообробляють механічно після друку.
Які матеріали використовують для 3D-друку?
Для FDM — термопластики: PLA, PETG, ABS, гнучкий TPU, нейлон і композити. Для SLA — понад 40 фотополімерних смол: стандартні, інженерні, біосумісні стоматологічні та ливарні. Для SLS — конструкційний нейлон PA12 і PA11, наповнені композити, TPU. Окремо існують ливарний віск для ювелірного лиття (MJP) та металеві порошки — сталі, титан, алюміній — для DMLS/SLM.
Де замовити 3D-друк в Україні?
У 3DPrint.ua — власне виробництво в Києві, що працює з 2015 року і виконало понад 12 000 замовлень. У цеху всі ключові технології: FDM, SLA (Formlabs Form 4), SLS (Fuse 1+ 30W) і восковий MJP для ювелірів. Замовлення оформлюється онлайн через калькулятор із завантаженням STL, стандартний термін — від 24 годин, експрес — 6–12 годин, у Києві можливий самовивіз того ж дня.
Глибокі гайди по технологіях
Поглиблені порівняння
- → Formlabs Form 4 vs Form 4B — інженерний vs медичний
- → Form 4L vs Form 3L — великий формат, чи варто оновлюватись
- → WJ530 vs ProJet 2500W — MJP для ювеліра
- → Formlabs vs Anycubic — професійний vs консʼюмерський
- → Ювелірний 3D-друк у деталях
- → Медичний 3D-друк у деталях
Потрібен 3D-друк під вашу задачу?
Надішліть STL або STEP — інженер прорахує вартість, підбере технологію і назве термін протягом 30 хвилин у робочі години. Самовивіз у центрі Києва або доставка по Україні.
